X Kuşağının Satın Alımlarını Neler Etkiliyor?

Bu günlerde pazarlama dünyasında Millennials hakkında, yani 1980’lerin başlarında ve 2000’lerin başlarında doğan ilk nesil dijital yerliler hakkında çok fazla konuşma var. Ancak genellikle hedonistik ve tüketim odaklı olarak tanımlanan Millennials, hedeflenecek ilginç bir grupken, X kuşağı unutulmamalıdır.

ABD Sayım Bürosu’na göre, 35-44 yaşları ve 45-54 yaş arası ev sahipleri tarafından yönetilen hane halklarının gelirleri, sırasıyla 25-34 yaş arası çocuklar ve çevredeki hanehalkları için 62,294 $ ‘a kıyasla, 78,368 $ ve 80,671 $’ dır. Daha genç ev sahipleri için 40.000 dolar civarındadır.

İlginç bir şekilde X kuşağına dair pazarlama, tüm hayatlarını çevrimiçi ortamda yaşayan Millennials’ı hedeflemekten tamamen farklı bir yaklaşım gerektiriyor. YouGov tarafından MarketingCharts adına yapılan bir ankete göre; TV reklamları ve ağızdan ağzalar, X kuşağı için her türlü ücretli çevrimiçi reklamı önemli bir marjla yenen en önemli satın alma etkenidir. Aşağıdaki tabloda da çevrimdışı ortamların etkileri ayrıca görülmektedir.

 

Kaynak: statista.com

About Business Intelligence

Starcom Mediavest Group Business Intelligence, data analizi ve tüketici içgörüsü alanlarında hizmet veren SMG birimidir. Reklam yatırımıyla elde edilen değerin ölçülmesi ve maksimize edilmesini amaçlar.