Kadınlar İnterneti Nasıl Kullanıyor?

Gemius, Polonya, Türkiye, Romanya ve Ukrayna’da 15-69 yaş arası, masaüstü ve dizüstü bilgisayar sahibi kadınların internet faaliyetlerini, çevrimiçi penetrasyonunu ve günlük internet kullanımlarını analiz eden bir rapor yayınladı.

Türk Kadınları En Aktif İnternet Kullanıcıları

Analiz edilen dört ülkede %84’lük bir yüzde ile çevrimiçi olma oranı en yüksek ülke Türkiye olarak raporlandı. Polonya’da bu oran %77, Romanya’da %58, Ukrayna’da ise %56 olarak dikkat çekiyor.
women internet usage

İnternette geçirilen zamana bakıldığında ise 2 saat 47 dakika ile Polonyalı kadınlar bu dört ülke arasında en fazla çevrimiçi zaman geçirenler. Rumen kadınlar 2 saat 4 dakika gibi bir süre ile Polonyalı kadınlara kıyasla yaklaşık 43 dakika daha az çevrimiçi oluyorlar. Ukraynalı kadınlar 1 saat 58 dakika, Türk kadınları ise ortalama 1 saat 55 dakika internette çevrimiçi oluyorlar.

Kaynak: Gemius

About Business Intelligence

Starcom Mediavest Group Business Intelligence, data analizi ve tüketici içgörüsü alanlarında hizmet veren SMG birimidir. Reklam yatırımıyla elde edilen değerin ölçülmesi ve maksimize edilmesini amaçlar.