Haftalık Medya Haberleri (18 – 24 Haziran 2018)

Televizyon Haberleri

 • Engin Altan Düzyatan IMDB’de Zirveye Yerleşti

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul’un başarılı oyuncusu Engin Altan Düzyatan, IMDB’nin Starmetre puanına göre Türk erkek oyuncular arasında birinci oldu.

10 milyondan fazla oyuncu içinden seçildi

NTV’nin haberine göre, ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan’ı sırasıyla şu isimler takip etti: Kıvanç Tatlıtuğ, Çağatay Ulusoy, Burak Özçivit.

IMDb nedir?

IMDb internet üzerinde bulunan milyonlar film, dizi, animasyon, televizyon programı ve oyuncuların bilgilerini barındıran bir sitedir. Internet Movie Database (İnternet film veritabanı) açılımıyla bilinir. Puanlama sistemi sayesinde filmlerin beğenilme derecelerini gösterir. Ayrıca Top 250, Top 100, en kötü filmler, en yüksek puanlı oyuncular gibi listeleri ve filmleri kategorilerine göre ayırmasıyla film tutkunlarının film seçerken en çok tercih ettiği sitedir.

 • Kanal D, What Would Your Kid Do’nun Haklarını Aldı

İngiltere’de ITV kanalında yayınlanan “What Would Your Kid Do?” programı Türkiye’ye de geliyor. Kanal D, Twofour şirketinin formatının haklarını aldı. Kanal D ile birlikte Macaristan kanallarından TV2 de formatın yerele uyarlama hakkını aldı. Programın prodüksiyonunun bu yaz içinde başlaması bekleniyor. ITV’de komedyen Jason Manford’un sunduğu program ailelerin çocuklarının farklı durumlarda nasıl davranacağını tahmin etmeye çalışması üzerine kurulu. Twofour, formatı ve 1200 saati aşan kataloğunu gelecek hafta Budapeşte’de düzenlenecek Natpe fuarında tanıtacak.

 • ‘Meleklerin Aşkı’ 5 Temmuz’da Yayında

Show TV’nin yeni dizisi ‘Meleklerin Aşkı’nın yayın tarihi belli oldu. Yapımcılığını Süreç Film’in üstlendiği, yönetmen ve senarist koltuğuna Ersoy Güler’in oturduğu ‘Meleklerin Aşkı’, 5 Temmuz Perşembe günü Show TV’de izleyicileriyle buluşacak. Meleklerin Aşkı’nın oyuncu kadrosunda ise Oya Başar, Gülper Özdemir, Berkay Hardal, Didem Balçın, Toygan Avanoğlu, Serkan Kuru, Alihan Aracı, Rümeysa Arslan, Özlem Mahmutoğlu, Ebrar Alya Demirbilek, Deniz Kaynak, Arda Adil Görgen ve daha birçok başarılı isim yer alıyor.

Yeni Yayınlar

 • ‘Deryalı Günler’ 18 Haziran’da Show TV’de yayında (Sabah kuşağı)
 • ‘Sev Yeter’ 18 Haziran’da Kanal 7’de yayında (Yabancı dizi)
 • ‘Sil Baştan’ 18 Haziran’da Kanal 7’de yayında (Yabancı dizi)
 • ‘Hayati ve Diğerleri’ yeni bölümleri 19 Haziran’da Kanal D’de yayında (Yerli dizi)

Yayını Değişen-Durdurulan Yayınlar

      ‘Arka Sokaklar’ sezon finali 22 Haziran’da Kanal D’de yayında (Yerli dizi)

Medya Dünyasında Görev Değişiklikleri

        Görsel Basında Görev Değişiklikleri

 • TGRT Haber’de editör olarak görev yapan Hüseyin Can istifa etti.
 • Demirören Medya Grubu Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörlüğü görevine Didem Koçak getirildi. Didem Koçak Kanal D, Teve 2 ve Radyolardan sorumlu olacak.
 • Ercüment Çakır, Demirören Medya Grubu bünyesindeki tüm markaların İdari İşler Direktörü yapıldı.
 • Kanal D Ana Haber Genel Yayın Koordinatörlüğü’ne 2 yıldır Kanal D’de Haber Koordinatörü olarak görev yapan Mustafa Aşçıoğlu getirildi.
 • CNN Türk ile yolları ayrılan polis-adliye muhabiri Hakan Tunç’un yeni adresi Habertürk TV oldu.
 • Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Akış, TRT Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.

        Yazılı Basında Görev Değişiklikleri

 • Demirören Holding’e satılan Doğan Gazetecilik Anonim Şirketi’nin unvanı, Demirören Gazetecilik Anonim Şirketi olarak değiştirildi.

nar-ajans-tarafindan1

About Business Intelligence

Starcom Mediavest Group Business Intelligence, data analizi ve tüketici içgörüsü alanlarında hizmet veren SMG birimidir. Reklam yatırımıyla elde edilen değerin ölçülmesi ve maksimize edilmesini amaçlar.